Левски падна от ЦСКА 1948 (ВИДЕО)

Левски претърпя поражние от ФК ЦСКА 1948 с 1:2 в официалния дебют на Николай Костов. Столичният гранд допусна обрат през второто полувреме, въпреки че поведе в първата част с гол на Рикардиньо. За червените изравни Педро Енрике, а успехът на тима донесе защитникът Елитон.

В началото на срещата домакините опитваха да атакуват предимно през лeвия фланг, където се подвизава Уелтън. Именно бразилецът получи топката на крилото, след което напредна и отправи удар встрани от вратата на Даниел Наумов.

С оглед минималния превес на „сините“, възпитаниците на Николай Костов съумяха да преодолеят отбраната на гостите. Най-опасният в състава на 26-кратните шампиони Уелтън осъществи привичния си пробив отляво, за да комбинира с Рикардиньо, който с прецизен изстрел реализира първото си попадение за сезона.

Авансът на „сините“ не се трая дълго, тъй като по ирония на съдбата голмайсторът за Левски в днешния мач Рикардиньо фаулира защитинка Симеон Петров в наказателното поле, а реферът Радослав Гидженов моментално отсъди дузпа в полза на гостите. Ситуацията беше подложена на обстойна проверка от страна на ВАР. От бялата точка пък точен Педро Енрике се разписа за 1:1.

Последва импулс в играта на Левски в края на първата част. Джавад Ел Джемили финтира куп играчи на червените, ала в решващия момент не успя да нанесе изстрел. Непосредствено след това последва удар на Асен Митков, париран от Даниел Наумов.

„Сините“ стартираха по-уверено през втората част и пропуснаха добра възможност. Роналдо пое топката отдясно, навлезе в наказателното поле, където беше спрян от Наумов. Топката обаче достигна до Уелтън, чийто изстрел не намери очертанията на вратата.

Когато изглеждаше, че двата отбора са готови да се задоволят с топчката, ФК ЦСКА 1948 смълча публиката на „Герена“. След изпълнение на Карагарен от корнер, Елитон скочи най-високо и с глава отклони топката във вратата, пазена от Андреев.