ЦСКА и Левски не се победиха (ВИДЕО)

ЦСКА и Левски не излъчиха победител и завършиха 1:1 в 161-ото издание на Вечното дерби.

След този мач двата тима запазиха позициите си в класирането. ЦСКА е трети с 25 точки, а Левски е четвърти с 23. По-късно през деня е дербито на мърха между лидера Локомотив (Пловдив) и Черно море във Варна.

Роналдо бе точен за „сините“ в 43-ата минута, а ЦСКА изравни малко след почивката чрез Джонатан Линдсет.

Сблъсъкът на Националния стадион предложи много емоции пред около 30 000 зрители.

„Червените“ започнаха по-активно мача, като в 12-ата минута Линдсет опита да прехвърли вратаря Андреев, но не уцели вратата.

Левски отговори с центриране към Фадига, но изстрелът му с глава не намери вратата на Бусато.

Малко по-късно Майкъл Естрада падна в наказателното поле на Левски след съприкосновение с Кордоба и червените имаха претенции за дузпа, но реферът Гидженов даде знак играта да продължи.

В 17-ата минута Тобиас Хайнц прати топката в мрежата, след като вратарят на Левски Пламен Андреев сбърка при изнасянето на топката, но попадението бе отменено заради засада на Дюкенс Назон.

Малко по-късно и Назон опита мерника си, но топката премина над вратата.

В 33-ата минута вратарят Густаво Бусато спаси удар от два метра удар на Краев с главата си, след което му бе оказана лекарска помощ. Двубоят е паметен за вратаря на ЦСКА, който стана най-резултатният чужденец в историята на ЦСКА с 161 мача.

В края на първата част сините бяха по-активният отбор и успя да поведе в резултата. В 43-а минута Цунами центрира от ляво и Роналдо с глава не остави шансове на Бусато – 1:0 за Левски.

На почивката фенове на двата отбора в секторите В и Г се обстрелваха със сигнални ракети и дикторът на стадиона предупреди, че мачът ще бъде прекратен, ако не спре изстрелването на ракети.

В крайна сметка мачът бе подновен, ЦСКА започна по-агресивно след почивката и бързо успя да изравни. В 49- минута Линдсет се възползва от неразбирателство между вратаря Андреев и защитника Кристиан Димитров, овладя топката и реализира в опразнената врата.

Веднага след попадението Естрада пропусна да направи пълен обрат, останал очи в очи с Андреев, като вместо да стреля във вратата, опита пас към Назон, но хаитянинът бе блокиран и не успя да завърши с попадение.

В 67-а минута Андриан Краев стреля от разстояние, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб на Бусато.

Минута по-късно добра атака на ЦСКА завърши с удар на Назон покрай вратата.