Лудогорец отстъпи на Астана, предстои труден реванш (ВИДЕО)

Българският шампион загуби с 1:2 от казахстанците и записа трета поредна загуба като гост в евротурнирите.

Лудогорец загуби трети пореден мач като гост в евротурнирите и падна от казахстанския Астана с 1:2 в първи мач от третия предварителен кръг на Лига Европа. Така българският шампион ще има да заличава гол пасив след седмица в Разград, ако иска да стигне до плейофа за класиране в групите на Лига Европа.

самото начало на срещата Русо сгреши фатално централният защитник на разградчани пробва да изчисти атрактивно с пета центриране отляво, но се размина с топката и тя попадна в непокрития Вороговски. Последва шут от 7-8 метра в напречната греда.

Последва и изстрел на Аймбетов, но покрай вратата.

Силното начало на Астана продължи с удар, който затрудни Падт, но стражът на българския шампион изби с крак.

Българският шампион отговори подобаващо секунди по-късно, когато Десподов залъга добре отляво защитник на съперника и центрира. Последва сериозно разбъркване, след което Лудогорец спокойно можеше да открие резултата, но Чондрич спаси фронтален удар от 6-7 метра на Фон Витри.

В 23-ата минута Текпетей завърши с шут от двайсетина метра добра комбинация на „орлите“, който излезе в аут.

В 34-та минута Лудогорец откри, след като Десподов центрира от фаул, а Сонко Сундберг успя да засече с глава и да реализира – 0:1.

В 40-та минута Астана изравни по абсолютно идентичен начин. Лончар центрира от фаул, а Зарко Томашевич засече с глава и изравни – 1:1.

В 53-та минута Лудогорец допусна пълен обрат, след като Александър Марочкин засече с глава центриране на Ованесян и вкара за 2:1.

В 60-та минута след груба грешка на Русо Астана можеше да увеличи преднината си. След центрира към Дарбо той не успя да уцели опразнената врата на метър от голлинията.

В 71-ата минута Лудогорец бе много близо да изравни. Секо стреля от упор с глава след центриране на Русо отдясно, но Чондрич успя да избие.

Последваха два поредни удара към Падт, който спаси.

В 81-ата минута Астана пропусна поредна възможност. Русо отново остави човек зад гърба си и само отличната намеса на Падт предотврати попадение. Малко преди това испанецът изчисти топката в гърба на противник в малкото наказателно поле, но този път късметът го покри да не стане виновник за още един гол на Астана.

Реваншът е следващият четвъртък в Разград, а за българския шампион предстои в неделя дерби срещу ЦСКА също като домакин.