Арсенал победи Ман. Сити и взе „Къмюнити Шилд“ след дузпи (ВИДЕО)

Завършилият на второ място сезона във Висшата лига Арсенал победи носителя на требъл Манчестър Сити след дузпи за трофея Къмюнити Шийлд, като по този начин спечели за 17-и път това отличие. В редовното време двата тима завършиха наравно 1:1, но при наказателните удари по-класни се оказаха изпълнителите на Микел Артета.

И двата отбора започнаха сблъсъка по-динамично от очакваното, като до 10-ата минута имаха по една добра опасност за гол. В 14-ата, грешка в разиграването на Арсенал, допусната от Томас Партей, даде възможност на Родри да стреля от дистанция, но неговият удар мина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата, пазена от Аарън Рамсдейл.

В 25-ата минута дойде първото наистина интересно положение в мача. Бен Уайт проби на скорост в наказателното поле и продължи към Кай Хаверц, който се завъртя и стреля, но вратарят Стефан Ортега спаси с крак. При рикошета топката попадна на крака на Габриел Мартинели, но неговият удар бе блокиран в тялото на Джон Стоунс.

Кай Хаверц пропиля още един страхотен шанс за гол в 40-ата минута. Сака отново бе главно действащо лице, пробивайки на скорост отдясно. Англичанинът центрира към точката за дузпа, където Хаверц стреля от наглед изгодна позиция, но отново Ортега трябваше да се намесва.

Джон Стоунс стреля мощно с глава след центриране от корнер в 52-ата минута, но в обсега на Рамсдейл.

Така се стигна до 70-ата минута, когато Ман Сити организира първата добра атака през втората част. Де Бройне подаде към Фодън към границата на наказателното поле. Нисичкият англичанин пък комбинира с Кол Палмър, който си откри пространство за удар, но стреля в тялото на Тимбер и топката излезе в корнер.

Фодън имаше страхотно положение пред себе си да удвои аванса на „гражданите“ в 82-ата минута. Алварес се оказа в наказателното поле и видя свободния си съотбонрик, който стреля мигновено, но Рамсдейл спаси.

Изненадващо, добавените минути на мача бяха осем. Във втората от тях Партей и Уокър се сблъскаха тежко глава в глава, което принуди влизането на медицинските екипи на терена.

В 101-ата минута със сериозна доза късмет Леандро Тросар успя да изравни резултата. Сака центрира от корнер, а топката попадна в краката на белгиеца, който стреля. Неговият удар бе сравнително слаб и неточен, но след рикошет в Стоунс кълбото се търкулна в мрежата на Ортега, който се бе насочил към другия ъгъл. Така се стигна до изпълнения на дузпи, където Де Бройне и Родри пропуснаха, докато Арсенал бяха безгрешни и победиха с 4:1.