Дебют на Меси, гол на Меси и победа за Интер Маями (ВИДЕО)

Лионел Меси дебютира за Интер Маями с победен гол в последната минута в мача срещу Крус Асул. Срещата, която беше от Купата на Лигата на САЩ и Мексико, завърши 2:1 за американския клуб. Аржентинецът се разписа в продължението на мача от пряк свободен удар, с който донесе успеха на новия си клуб.

Суперзвездата на световния футбол започна срещата от резервната скамейка, но се появи в игра малко след началото на второто полувреме заедно със Серхио Бускетс.

С влизането си в игра Меси получи капитанската лента от ДеАндре Йедлин.

Интер Маями излезе напред в резултата в 44-ата минута с гол на Робърт Тейлър. Мексиканците изравниха в 65-ата минута с попадение на Уриел Антуна.

Малко преди края на мача, в 94-та минута, Меси беше фаулиран пред границата на наказателното поле. Аржентинецът завъртя топката над вратата и я прати във вратата на Крус Асул за крайното 2:1.